مدیریت سایت سه شنبه 26 خرداد 1394 10:21 ق.ظ نظرات ()

همایش اعتیاد و آسیب های اجتماعی نوپدید با شرکت مسئولان استان و شهرستان در سالن اجتماعات شهید روا برگزار شد.

رییس انجمن اجتماع محور کشور(اترک)در این همایش اظهار داشت:این انجمن از سال 82 برای اولین بار در کشور در شهر آبپخش تشکیل و آغاز بکار کرد.

IMG_3744.JPG

عبدالرضا عربزاده افزود:در حال حاضر در 31 استان کشور نمایندگی داریم و در زمینه آسیب های اجتماعی و راههای مقابله با آن فعالیت می کنیم.

111111.jpg

عربزاده تصریح کرد:انجمن اترک در بدو شروع کار خود در زمینه اعتیاد فعالیت می کرد،بنا به اقتضای زمان فعلی به آسیب های نوپدید هم ورود کردیم.

وی در تشریح آسیب های نوپدید بیان داشت:آسیب های اجتماعی نوپدید،آسیب های مرتبط با فناوری های جدید است که این آسیب ها ناشی از استفاده ناصحیح از ماهواره،بازی های رایانه ای،تلفن همراه و اینترنت و فضای سایبری است.

3.jpg

عربزاده تصریح کرد:با پیشرفت روزافزون علم و تکنولوژی،جوامع مختلف در گذر از جامعه سنتی به یک جامعه پیشرفته،علاوه بر حفظ بسیاری از آسیب های اجتماعی که از قبل موجود بوده است،با آسیب های اجتماعی جدیدی روبرو می شوند که بخاطر نداشتن سبقه و پیشینه در جوامع انسانی به آن آسیب های اجتماعی نوپدید می گویند.

عبدالرضا عربزاده مهمترین دلیل گرفتار شدن در دام آسیب های اجتماعی را عدم آگاهی لازم در مورد این آسیب ها دانست و افزود:باید اطلاعات و آگاهی والدین در رابطه با این آسیب ها کسب اطلاع نمایند و در کارگاه های آموزشی که در این رابطه برگزار می شود حضور یابند.